استاد مهدی مرتضایی

آهنگساز تنظیم کننده ونوازنده سنتور

پیشینه هنری
آهنگساز تنظیم کننده ونوازنده سنتور
متولد 1362 شهر ستان خرم اباد ...آغاز فعالیت هنری از سال 78 با ساز تخصصی سنتور و طی نمودن دوره های مقدماتی و پیشرفته نوازندگی نزد استاد رضا نیازی به مدت 8 سال همچنین ایشان دوره های تکمیلی و عالی نوازندگی را نزد استاد اردوان کامکار به مدت 4 سال با موفقیت سپری کردند و در ادامه از کلاس های شناخت موسیقی استاد مجید کیانی بهره کافی بردند. نوازندگی در گروه های مختلف سنتی و محلی از جمله گروه باربد. چکامه. ایل. آساره. ترنگ و سپهر و فلک الافلاک ....و همچنین سرپرستی و آهنگسازی گروه موسیقی همنوازان چکاو و اجرای کنسرت های متعدد در سراسر ایران و کشورهای مختلف اروپایی از جمله نروژ و سوئد شهرهای گوتنبرگ و استکهلم به دعوت از دانشکده موسیقی یوته بوری و انجمن فرهنگی هنری ستین ..
نوازندگی و آهنگسازی در آلبوم های مختلف سنتی و محلی از جمله آلبوم پیمانه به آهنگسازی ساسان بازگیر ..آلبوم سلام لرسو به آهنگسازی فرشاد سیفی .آلبوم ماه چهارده به آهنگسازی همایون پشتدار و چندین آلبوم دیگر ...
ازجمله فعالیت های ایشان می باشد همچنین هم اکنون نیز در حال ضبط مراحل پایانی آلبوم موسیقی ایرانی به آهنگسازی و تنظیم کنندگی خود در استودیو پژواک می باشند که بزودی منتشر خواهد شد.

روزهای حضور
چهارشنبه

Share تاريخ: 1397/04/25 مشاهده : 399گذاشتن نظر